המהפכה בתפוצה של עץ לדק

 
מי שמבקר בשנים האחרונות בכל מיני חצרות וגינות, מבחין בוודאי בשינוי המהותי שהן עברו - כמעט בכל גינה ובכל חצר פרטית, אנו מוצאים את הדקים! התפוצה הרחבה של עץ לדק היא כבר עובדה קיימת, והשאלה היא מדוע כל כך הרבה אנשים ממהרים לרצף את הגינות שלהם עם דקים מעץ?
 
 
התשובה לכך היא פשוטה מאד: עלויות התחזוקה של גינה הפכו להיות גבוהות מאד בשנים האחרונות: טיפוח הצמחים השונים, השקיה שלהם, וכיו"ב. במקום זה, פשוט מכסים חלק מהגינה בדק וכך מרוויחים פעמיים - גם חוסכים בכסף על התחזוקה, וגם נהנים מריצוף טבעי ויפה במיוחד!
 

על סוגי הדקים שאפשר לבחור

 
 
 
עץ גלריה
 
 
 
 
  • איפאה - מדובר על עץ לדק שנחשב ליוקרתי והאיכותי ביותר מכל העצים השונים שקיימים כיום ושמיובאים לישראל. עץ האיפאה הוא עץ מברזיל, והוא נחשב לאחד מהעצים החזקים ביותר שקיימים כיום. אם אתם מרכיבים דק שעשוי מעץ איפאה, אתם בעצם תקבלו את הדק העמיד ביותר והאיכותי ביותר.

    הוא עמיד גם בפני פגעי האקלים הקשים ביותר (אל תשכחו שהוא גדל באקלים הטרופי הקשה), ויש לו בונוס מיוחד - המראה שלו הוא אקזוטי במיוחד.

  • קומרו - אם אתם מחפשים עץ לדק שגם יהיה איכותי ויוקרתי, אך בתקציב מעט יותר מוגבל, אפשר לבחור בעץ הקומרו. עץ הקומרו אף הוא מגיע אלינו מברזיל כמו האיפאה, והוא קצת מזכיר אותו במראה. עם זאת, ממש כמו האיפאה הוא חזק מאד ועמיד מאד,

    ולכן נחשב לדק שימושי במיוחד שמרבים להשתמש בו. בעצם, זה הדק המושלם למי שרוצה איכות במחיר נוח יחסית.

  • אורן - כאן מדובר על סוג אחר של עץ לדק. עץ האורן הוא הרבה יותר נפוץ והרבה יותר זול. דקים רבים בישראל מורכבים מעץ האורן בשל המחיר הנוח שלהם, והעובדה שהאורן הוא עץ עמיד יחסית.

    זה נכון שהאיכות של האיפאה והקומרו גבוהה יותר - אך האורן מתאים לרוב הגינות בארץ שבהן האקלים רוב ימות השנה הוא נוח.
 
דק לעץ
 

היכן מוצאים את כל העצים?

 
לא משנה מהו העץ שאתם מחפשים עבור הדק העתידי שלכם - פנו עוד היום לחברת א.י. זוה,ר ונשמח לספק לכם את העץ המושלם לכך!