מאז ומתמיד, התקיימה הבניה בעץ, כבר בימי קדם ובתרבויות העבר השונות ברחבי העולם. אבל בשנים האחרונות, אנחנו שבים וחוזרים אל הבניה בעץ כשהיא הופכת לנפוצה בעולם, ומן הסתם, גם בארץ. אותה תובנה, כי לעץ, כחומר גלם, קיימים יתרונות רבים, מתווספת לסגנון הייחודי אותו יוצרת הבניה בעץ. טרנד הבניה בעץ הביא רבים לקנות עצים לבניה, כשהם מתכוונים לבנות מהם סוגי מבנים שונים, רהיטים לרצף בעץ וכן הלאה.

למה דווקא עץ?


היותו של העץ חומר גלם כה ורסטילי ונוח לעבודה, מביא אנשים רבים לרכוש עצים לבניה בעצמם, ולשפץ, לבנות ולשדרג את ביתם מבחוץ ומבפנים וגם לא לשכוח לשפר את סביבותיו - וכל זה, בכוחות עצמם וללא עזרתם של בעלי מקצוע. הריהוט, הגידור, הריצוף ושאר פרויקטים המבוססים על עצים לבניה, הפכו את מחסני העצים בישראל ובעולם לאחד מסוגי מקומות ה-DIY (עשה זאת בעצמך) הפופולאריים ביותר בעולם עבור רבים.
מחסן עצים א.י. זוהר עץ מציע לכם מגוון עצום של עצים מכל הסוגים, כולם עברו תהליכים של אימפרגנציה ושימור על מנת שיחזיקו מעמד וישרתו אתכם במשך שנים רבות.

מה, בעצם, ניתן לבנות באמצעות עצים לבניה?


האפשרויות כמעט בלתי מוגבלות, ולמעשה, עצים לבניה מאפשרים כמעט בניה של כל דב שתוכלו להעלות על דעתכם, כשהדמיון והיצירתיות שלכם הם היחידים שעשויים להגביל אתכם. אבל, לעצים שונים - תכונות שונות, ויחד איתם גם יתרונות וחסרונות אחרים, ולכן, ככלל, ניתן לומר כי ניתן לבנות הכל מעץ, השאלה הגדולה היא - מאיזה עץ?

איך בוחרים עץ לבניה?


כאמור, כשבוחרים בניה בעץ, חשוב מאד לבחור בעץ העונה והמתאים לצורך. למשל, רבים יבחרו לבנות צימר מעץ אורן, בעוד שאת הדק יבנו מעץ איפאה, ששניהם מוכרים כעצים החזקים ועמידים יותר מעצים אחרים לבניה. כאן, חשוב מאד להזכיר, כי במקרים בהם הניסיון שלכם בתחום אינו רב, מומלץ לכם לפנות לחברה בעלת ניסיון שמתמחה בתחום, ולכן, אנשיה יוכלו לכוון אתכם בזמן בחירת העץ המיועד לבניה. דבר חשוב נוסף שיש לדעת, הוא, כי לא כל סוגי העצים הנמכרים במחסני עצים מתאימים לבניה. רכישת עץ שעבר תהליכי שימור ועיבוד על פי התקנים, ותהליכים כימיים שמטרתם להפוך אותו לעמיד יותר בפני מפגעים ומזיקים שונים, יבטיח כי הבניה שלכם תהיה לא רק איכותית, אלא גם בטיחותית.

עץ משולב


לעיתים, קיים צורך לשלב את הבניה בעץ בחומרים אחרים (למשל, יצירת גימור פנימי או חיצוני על העץ בטיח, בלבנים, באבן בגבס או בחומרים נוספים. גם כאן, מתבטאת אמינותו של מחסן עצים מקצועי, שיעזור לכם בהחלטה, ויכוון אתכם בהנחיות לשילוב נכון בין החומרים השונים.